Strona Główna

Po ukończeniu pięćdziesięciu lat zdałem sobie sprawę, że moje życie to fotografia. A swoją przygodę z nią zacząłem w wieku nastoletnim. Zawsze chciałem być zawodowo związany z fotografią, ale losy jakoś potoczyły się inaczej i do dzisiaj właściwie jestem amatorem.

Od początku pociągał mnie jeden z gatunków fotografii, mianowicie - reportaż. Już w wieku 15 lat biegałem ze swoją Smieną 8, próbując rejestrować wydarzenia i życie. Z tamtych czasów pozostał mi w archiwum reportaż z pożaru zabudowań rodziny Antoniszewskich, czy zdjęcia z czwartków targowych z lat 70-tych.

Przez upływające lata zajmowałem się i innymi dziedzinami fotografii. Pejzaż, przyroda, architektura, makrofotografia nie były mi obce. Nawet udało mi się umieścić swoje zdjęcia w folderach o Zamojszczyźnie. Swoje "fotograficzne oko" przekazywałem również, wykonując niezłe reportaże ślubne.

Posiadając "w szufladzie" bogatą kolekcję zdjęć doszedłem do wniosku, że może warto je upowszechnić. Stąd narodził się pomysł założenia swojej strony internetowej.

"Wolny Strzelec Zamojski" będzie z zasady propagował fotografię reportażową z różnych wydarzeń i uroczystości odbywających się w Zamościu. Swojsko brzmiąca nazwa strony jest wolnym tłumaczeniem angielskiego zwrotu "freelancer", oznaczającego twórcę niezwiązanego zawodowo z żadnym pracodawcą, i który samodzielnie rozpowszechnia swoją dziedzinę. De facto takim freelancerem jestem od kilku lat, publikując zdjęcia w prasie, biorąc udział w wystawach i konkursach.

Zamojskich stron internetowych powstało ostatnio sporo. Muszę jednak stwierdzić, że od strony fotograficznej nie są one najlepsze. Twórcy, którzy umieszczają swoje prace w działach aktualności, niejednokrotnie (chyba w obawie przed zdezaktualizowaniem) prezentują po prostu pliki ze swoich cyfraków. Wypalone lub za ciemne, krzywo skadrowane, nie zbalansowane pliki trudno bowiem uznać za zdjęcia.

Ja chciałbym propagować warsztat rzetelny. Może czasem moja relacja fotograficzna będzie nieco opóźniona, ale w miarę możliwości technicznie dopracowana.

Zapraszam, więc do odwiedzania mojej strony. Mam nadzieję, że miłośnicy dobrej fotografii znajdą tu coś dla siebie.

Tadeusz Adamczuk

 
Copyright © 2007 Tekst i Grafika - Wolny Strzelec Zamojski - Wszelkie Prawa Zastrzeone
webmaster: szlyciuk